Kontaktujte nás+420 739 201 336

Pár slov jednatele

Začalo to jako obyčejný příběh.

Jeden můj španělský obchodní partner mne v roce 2009 požádal o schůzku s jeho kolegy z firmy Famatel S.A. z Barcelony. Hledali pomoc s řešením jejich problému rozvoje obchodních aktivit v ČR. Jejich dosavadní činnost a snahy jsem znal. Dali mi možnost upřímně popsat, kde podle mne dělají chybu. Mé argumenty a postřehy  je zřejmě zaujaly, takže mne požádali o další schůzku a přípravu jasnějšího a propracovanějšího plánu.

Ten plán byl vlastně jednoduchý. Chtějí-li uspět, musí mít Famatel v ČR svoji firmu, řízenou odborníkem se znalostí jejich produktu a trhu, musí si budovat vlastní prodejní síť a zbavit se všech dosavadních pochybných, neproduktivních a parazitujících obchodních spojení. Tak jsem jim jej i se základními čísly představil.

V tu chvíli jsem trochu riskoval, protože mohli začít sami nebo dokonce s někým jiným.

A já měl chuť se do toho dát a tušil jsem, koho si vybrat za společníka…

Risk se vyplatil a v lednu 2010 jsme začali. Společně jsme založili Famatel-CZ.

Když se dnes dívám zpět, už vím, že ten příběh není tak obyčejný. Dokázali jsme s mými kolegy a spolupracovníky přesvědčit i ty, kteří nám nevěřili a nedávali mnoho šancí. Lidé v oboru si nyní pamatují naše jméno a znají naši značku. Umíme vyrábět naše produkty rychle, kvalitně, na přání zákazníka v tisících variantách. A hlavně - pořád máme chuť i energii se zlepšovat. To není málo….

za Famatel - CZ

Radomír Janeček
Jednatel