Kontaktujte nás+420 739 201 337

Inovace a rychlá reakce na potřeby trhu

Další využití "štíhlých" skříní 3950 v praxi

Výrobou zásuvkových skříní se naše společnost zabývá dlouhou řádkou let. Pro mě samotného jsou konkrétní potřeby trhu prioritou číslo jedna a rád jsem při zrodu nových řešení, která mají smysl a pomáhají v každodenním životě.

Názornou ukázkou jsou skříně FAMATEL 3950, které vynikají štíhlým provedením. Na první pohled se může zdát, že 6-ti modulový prostor pro jistící prvky nebude dostačující a menší plocha pro zásuvky bude spíše negativem – opak se stal pravdou. V moderní době montovaných staveb, tlakem na cenu a tím spojený minimalismus přichází čas na „štíhlá“ řešení.

Ze života...

K oblibě rozvodnice 3950 přispěly i požadavky našich zákazníků z úplně jiného segmentu – nikdy nevíme, k jaké aplikaci mohou být naše výrobky určeny. Své o tom jistě ví i pan Petr S. z Frýdku-Místku, který v minulosti jakožto dlouholetý revizní technik, hledal vhodný rozváděč pro svoji zahrádku, kde pěstuje plodiny a pro svůj zahradní altánek či chatičku nenalézal vhodné řešení… Až do té doby, než nás kontaktoval :) - i takové příběhy mohou být u zrodu nových inovativních řešení, která přinášíme Vám – lidem. Pan Petr chtěl jednoduchou a funkční věc – jak prosté: „Mám kovový sloupek a na ten chci umístit rozváděč, pod něj si dám vypínač na osvětlení, ať si mohu za šera trochu přisvítit, případně si zapojit sekačku a posekat trávník nic víc nic míň.“ Po této větě mi v hlavě rotují možnosti řešení z našeho sortimentu. Ano, mohl jsem Petrovi nabídnout naše rozvodnice ACQUA IP65 a pod něj umístit vypínač a zásuvku na povrch GALATEA IP44… Pak jsem přišel s nápadem, který je kompaktní, elegantní a v souladu s potřebami pana Petra. V minulosti takováto řešení nebyla možná – s využitím laserové technologie v naší výrobě tyto bariéry neexistují.

A tím vznikla nová řada zásuvkových skříní s domovními vypínači TANGO v krytí IP44 (umístění ve venkovních prostorech):

Celá sestava působí na první pohled líbivě a to díky sladěné kombinaci barev, funkčnosti i spolehlivosti všech komponentů (jistící prvky EATON). Dá se vymyslet 100 různých kombinací a variant. Pro zahrádkáře jsou důležité 2 zásuvky na 230 V a vypínač osvětlení – ten je pro pohodlnou obsluhu zvolen z velmi známé řady TANGO v šedé barvě, tím dává celé sestavě „domácký“ charakter. Detaily můžete prohlédnout zde: Nová řada štíhlých zásuvkových skříní s vypínači TANGO.

v2205

 

A kdo chce ovládat více světel - nabízí se ta samá sestava se sériovým spínačem č.5 (pro ty z Vás, jenž neholdují elektrickému slovníku – nabízíme přehled používaných spínačů v elektroinstalacích – zde)

Montované haly

Další využití jsou zmíněné montované haly. S šířkou 126 mm namontujete skříň na většinu sloupů a nebudou „přesahovat“ šířku sloupu a tudíž jsou bezpečnější pro pracovníky a zaměstnance. Dodat lze zásuvkové skříně v osazení až 4ks 230V zásuvek a jednou 32A / 400 V zásuvkou.

Budeme rádi za další fotografie aplikací našich skříní – od vás zákazníků. Fotografie odměňujeme dárky pro kutily. Posílejte na info@famatel.cz

Váš Lubomír Mikmek / pomocná ruka s hledáním efektivního a kreativního řešení pro Vaše potřeby...

mikmek@famatel.cz

+420 730 143 701